| Gabriel421412 a întrebat:

Daca lucrez intr-un market si se schimba patronul trebuie sa-mi dau demisia si sa ma reangajez din nou sau sa mi se faca transfer?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, de regula noul patron preia personalul. Va trebui sa inchie un nou contract individual de munca cu noua firma, daca prin schimbarea patronului se schimba si denumirea firmei.

| darrio2007 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. Problema ar fi daca noul patron vrea sa mai restructureze din personal si, prin absurd, esti pe lista.

| mihai69 a răspuns:

Dacă se schimbă doar patronul, nu trebuie să faci nimic. Dacă se schimbă și firma, probabil vei fi transferat la noua firmă.