| Adrian699 a întrebat:

Dacă lucrez part time, mai primesc bursă socială și de merit?

Bursă de merit pentru că am diplomă de la o olimpiadă și socială deoarece am părinții despărțiți și venituri mici. Am depus dosarele înainte de a mă angaja. Am cam o lună distanță dintre depunerea dosarelor de bursă și momentul semnării contractului de angajare.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa de merit mai poti primi, aceasta nu este conditionata de venitul pe membru de familie ci de rezultatele la invatatura.
Bursa sociala este conditionata de venitul pe membru de familie, asa ca o poti primi daca te incadrezi in venitul prevazut.