| mataa213 a întrebat:

Daca m-am apucat in anul 2012 luna iunie de scoala de soferi pentru cat. C mai pot da examenul in 2013? ..Ca am auzit ca din 2013 doar daca ai 21 de ani mai poti face scoala!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea nr.203/2012, prin care s-au adus modificari si completari la OUG 195/2002(Codul rutier), va intra in vigoare la data de 19.01. 2013 si prevede varsta de 21 ani pentru categoria C. Dupa aceasta data nu vei putea obtine permis de categoria C daca n-ai 21 ani. Numai bine!

| rekinu94 a răspuns:

Deocamdata poti sati continui scoala fara nicio problema si eu fac categoriile B, C, CE, si am varsta de 18 ani, din 2013 doar cei care au 21 ani vor putea dar noi care ne-am apucat acum in 2012 nu exista nicio problema.Deoarece esti deja inscris.
Succes!