| elmeksadin a întrebat:

Daca merg cu trotineta electrica cu 30 la ora voi primi amenda? Nu am permis am

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania, prin constructie, trotineta electrica nu trebuie sa depaseasca 25 km/h.
Totusi nu cred ca vreun agent de politie rutiera urmareste viteza trotinetelor, ar trebui sa fii prea ghinionist ca sa fii prin cu viteza mai mare si sa fii amendat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie daca conduci o trotineta care prinde peste 25km/h fara permis primesti un dosar penal nu o amenda. Acu e foarte greu sa te prinda cineva... dar mna.

| aizen0567 a răspuns:

Salut nu există permis pentru trotinete ai nevoie sa ai peste 14 ani și un act de identitate la tine, viteza maxima admisa este de 25 km/h și se poate sancționa cu amendă