| anonim_4396 a întrebat:

Dacă peste 15 zile îmi vine permisul (cardul) pot cere dovadă de la poliție să nu mai aștept după el 15 zile?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da!

| mastadont a răspuns:

Da. Poți cere o dovadă cum că ai permisul și o să fie valabilă până ajunge acesta.

| Valyasdfg a răspuns (pentru mastadont):

De unde lua o dovadă, poliția orașului sau la ăștia la permise DRPCIV? Cât durează eliberarea dovezii? Mă costă ceva?

| mastadont a răspuns (pentru Valyasdfg):

De la poliție. Nu te costă nimic, e doar o adeverință cum că ai luat permisul ca să poți conduce până îți ajunge.

| Valyasdfg a răspuns (pentru mastadont):

Si cât durează până ți-o eliberează?

| Raducons a răspuns:

Asteapta 15 zile daca este obtinut permisul acum, nu te grabi ca sti tu cine, obti dovada dar asta inseamna sa te programezi si dureaza poate tot 15 zile, daca este schimbare trebuia sa iti dea ei.