| GeorgeMihai a întrebat:

Daca pic traseul dintr-un motiv neintemeiat, pot contesta traseul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate face contestatie, la seful Serviciului de permise, conform Ordinului MAI nr.268/2010, citez:
"ART.22.Contestaţiile la probele de examen în vederea obţinerii permisului de conducere se soluţionează în conformitate cu prevederile legale în vigoare."
Problema este sa poti dovedi cele contestate, altfel n-are nici un rost sa faci contestatia.

3 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Nu, cum demonstrezi? Fiecare greseala primeste un numar de puncte de penalizare, daca se cumuleaza 21 puncte, candidatul este respins.

http://e-drpciv.ro/legislatie/penalizare-traseu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana ti se rezolva tie contestatia mai dai de vreo 2 ori examenul

| GeorgeMihai explică:

Un gabor borat nu ma poate fraierii pe mine la punctaj plus de asta nu stau la discutii cu slugile care pretind ca servesc tara dar de fapt i-au spaga de la unu prost si il pica pe ala destept din motive neintemeiate...Allah e mare!