| IonutValeriu a întrebat:

Daca Rusia cucereste Ucraina, sunt sanse asa cum spune Zelensky sa atace si Europa de est? Inclusiv pe noi? Altfel nu cred ca o spunea de nebun

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca exista, Putin n-o fi asa nebun sa tace NATO, avand in vedere ca Rusia se descurca destul de prost si cu Ucraina.

| IonutValeriu explică (pentru Ioandelasal):

Pff, ce ma sperie acel "cred"
Totusi, sper sa nu vina si spre noi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1Da. 2.Nu.

| IonutValeriu explică (pentru sadrian46):

De ce 2 nu? Pe noi de ce nu?

| sadrian46 a răspuns (pentru IonutValeriu):

Nato.

| J0B0MAT a răspuns:

Deja ne atacă, bombardând centrale nucleare. În ritmul ăsta, nu îi va lua foarte mult să ne extermine pe toți.

| Brizbriz a răspuns:

Aham, orishe îi posibil

si nu e nebun, doar incearca sa faca restul lumii sa ii salveze Ucraina

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde ce parte din Europa de Est. Pe noi puțin probabil ca suntem in NATO.

| Werrich a răspuns:

Puțin va putea ataca Georgia, Republica Moldova.

| Adrian5575 a răspuns:

Putin abia reuseste sa faca ceva in Ucraina. Nu are nici o sansa cu tarile care sunt in NATO. Poate o sa incerce sa atace tarile mici care nu sunt in NATO, dar care vor sa adere.

| blairelovesmusic a răspuns:

Eu nici nu stiu ce sa mai cred, sincer.