| Adi1987 a întrebat:

Daca semnezi foaia de demisie la locul de munca dupa 4 luni de la angajare nu te mai poti intoarce înapoi?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, doar fostul angajator iti poate spune daca te mai primeste sau nu.
In orice caz ar trebui sa fie unul tare nevoit sa te angajeze, de obicei nimeni nu vrea salariati neseriosi, care isi dau demisia in asa scurt timp.

| Adi1987 explică (pentru Ioandelasal):

Nu mi-am dat eu demisia, am fost dat afara si acolo am fost fortat sa semnez demisia

| Ioandelasal a răspuns (pentru Adi1987):

Cu atat mai mult nu cred ca o sa te primeasca, dar poti incerca, n-ai nimic de pierdut.

| KovacsB a răspuns (pentru Adi1987):

Nimeni nu te poate forta sa iti semnezi demisia.
Macar sa stii pentru data viitoare.
Inseamna a ca vrut sa scape de tine cu orice pret.

| Adi1987 explică (pentru KovacsB):

Acum ce ar trebui sa fac? Sa ii dau in judecata? Eu nu voiam sa o semnez dar m-au fortat si dupa ziceau ca suna la politie ca nu voiam sa semnez foaia de demisie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă te mai primește cineva te poți întoarce

| Adi1987 explică (pentru suntserios):

Zic seful de la firma respectiva la care am semnat demisia ma mai poate primi inapoi acolo?

| suntserios a răspuns (pentru Adi1987):

Dacă vrea poate