| Ggjsp2 a întrebat:

Daca sunt major si imi abandonez complet familia spunandu-le sa nu mai ma caute mi se poate intampla ceva din punct de vedere legal? Gen sa vina politia la usa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Major fiind poti pleca de acasa oricand, dar este bine sa spui unde pleci, ca familia sa nu te dea disparut.
Aceasta este regula, exista si exceptia in cazul bolilor psihice.

3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Da, politia vine la usa sa iti ureze drum bun, ca altceva nu pot face!

| anonimuIl a răspuns:

Poți să pleci liniștit de acasă la 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol. in nici un caz