| Ljoeura a întrebat:

Daca termini cu o firma care îți virează salariul pe 10 ale lunii, când se va face lichidarea cu totul? Mă refer plata zile de concediu și plată din prima luna (când ai luat banii doar pe jumătatea lunii când te-ai angajat)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Lichidarea totala se face atunci cand iti faci actele de lichidare. Tot atunci trebuie sa primesti tot ce-ti datoreaza firma (salariu, banii de concediu de odihna, garantia de gestiune daca ai fost gestionar, etc).

Bula
| Bula a răspuns:

Firma face platile in contul de salarii la data de 10.
Totusi, daca procedura de lichidare s-a terminat, banii tai se pot da si la caseria firmei, in numerar.