| Talpy a întrebat:

Daca un parinte al unui din elev din scoala, imi trage o palma sau ma loveste, pot sa cer ajutor la Protectia Copilului? ( nu ca s-ar fi intamplat ceva, sau sunt eu vinovat de ceva, doar vreau sa stiu)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu la Protectia copilului ci poti sa-i faci plangere penala pentru lovire sau alte violente. Protectia copilului se ocupa doar cu situatiile de abuz/ violente din familie.

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Plangere penala pentru loviri si alte violente. iti trebuie certificat medico legal si martori/probe.