| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Daca un site a fost inchis de parchet, inseamna ca e inchis definitiv?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproape sigur ca este definitiv, desi ar mai putea fi deschis, dar fara continutul avut inainte.
Vplayy a fost un site cu mult continut fara drepturi de autor. Nici tu nu cred ca aveai drepturi de autor sau drepturi de folosire pentru filmele incarcate pe site, sa fii multumit ca n-ai fost urmarit penal.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de situatie.

| vladutzumuresan1996 explică (pentru darrio2007):

Probabil ca ai auzit ca s-a inchis site-ul vplay de parchetul asta si aveam 400 de filme incarcate pe acel site si nu stiu daca este definitiv, daca mai am sansa sa revad filmele postate de mine.

| darrio2007 a răspuns (pentru vladutzumuresan1996):

Stiam ca s-a inchis.Dar tu le-ai pus sa le vada altii.Ca tu oricum le stiai.

| vladutzumuresan1996 explică (pentru darrio2007):

Le stiam, dar am vrut sa fac altceva cu ele si nu stiu daca le voi mai vedea vreodata, de asta am zis ca oare e inchis numai temporar? Ca imi mai trebuiau la ceva acele filme

| darrio2007 a răspuns (pentru vladutzumuresan1996):

Nu stiu daca este temporar sau definitiv.Imi pare rau.

| doctorandus a răspuns:

Dupa un timp, numele de domeniu devine din nou disponibil si cine e primul inscris sa-l capete, il capata. Asta nu inseamna neaparat ca va face acelasi fel de site cu acelasi continut.