| Robotzzzi a întrebat:

Daca vin din Germania pana in Romania cu 140 la ora pe autostrada iau amenda?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Germania nu te amendeaza, se poate merge cu cat vrei, doar pe zonele restrictionate te pot amenda.
In Austria si Ungaria te amendeaza, din cate stiu viteza maxima este de 130 km/h, la fel ca si la noi.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu esti sigur ca ai permis de conducere? Ca, la ce intrebare ai pus si, la cum ai formulat, ma indoiesc. Limita de viteza pe autostrazile din DE, A si H e de 130 km/h. Austria e plina de blitzuri. In Romania, mai rarut cu autostrazile. Nu te opreste nimeni, pe nicaieri, pentru depasirea vitezei legale. Iti vin "felicitarile", buluc, prin posta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil, exista multe zone cu restrictii mai ales prin Austria.

| Robotzzzi explică (pentru suntserios):

Eu nu ma refer de restricti si de camerele fixe desteptule.

| suntserios a răspuns (pentru Robotzzzi):

Da la ce ca.cat te referi? Exprima te coerent si pe urma fa pe inteligentul.

Ce rahat cu cacao si spanac vrei sa pricep eu din

"Daca vin din Germania pana in Romania cu 140 la ora pe autostrada iau amenda?"

Hai, fa ca.cat de analize pe text

| Robotzzzi explică (pentru suntserios):

Cat e amenda daca iei radar fix pe austrada la 140 ora?

| suntserios a răspuns (pentru Robotzzzi):

Sa mori tu ca asta ai vrut sa intrebi prima data?

Unde sa fie amenda? In Austria, in Ungaria? In Germania? In Romania? Pe restrictie de 100? Pe restrictie de 120?

Răspuns utilizator avertizat
| Anon31241212 a răspuns:

Daca te prinde politia da laughing)
Ai grija sa nu te prinda moartea inainte de politie.