| SingleForOne a întrebat:

Dacă voi face PFA sau SRL (in colaborare cu alte firme) la propria locuință, ar trebui să secționez o parte din locuință special pentru acest lucru sau ar fi mai bine o locuință cu totul dedicată (spațiu comercial/birou)?

Cum se face procesul de secționare a unei părți din locuință, dacă este cazul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt legile societatilor comerciale, nr.31/1990, cu md. si compl. ulterioare si Registrului comertului nr.26/1990.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sediul social il poti avea la locuinta ta si nu este nevoie sa imparti locuinta dar vei avea o camera ca birou.

| SingleForOne explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc foarte mult de răspuns! Știi dacă este o lege anume în acest sens?