| Silwian a întrebat:

Dar totuși de ce vrea Rusia sa atace Ucraina? Și de ce sunt America ajuta Ucraina?))

11 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Pentru că sunt nebuni, avizi după putere.De ce nu ar ajuta SUA?! Toate ţările care nu sunt nebune după putere ar trebui să ajute. Până la urmă mor oameni nevinovaţi pentru nimic şi întotdeauna e de condamnat cel care agresează pe cineva doar pentru că vrea el să agreseze.
Ucraina de ce nu ar intra în NATO?! Fiecare ţară poate face propriile alegeri pentru ea, atâta timp cât nu afectează altă ţară. Nu e normal ca altă ţară să dicteze ce să facă o alta.

| Trixt3r a răspuns (pentru J0B0MAT):

Pai cam asta fac toate tarile, nimeni nu recunoaste pretinderile lu` Putin : https://en.wikipedia.org/......s_Republic

| gabicoo a răspuns:

Rusia suferă de nostalgia trecutului de superputere și vrea să-și refacă imperiul!
SUA acționează în baza principiului "Ba pe a mătii fă"!

| Brizbriz a răspuns:

De plictisealahee hee

| NunuNini a răspuns:

De ce America ajuta Ucraina? De asta: https://www.profit.ro/......i-19101215

| Strwberrs a răspuns:

Rusii inca traiesc in trecut. E tot ce am de zis.

| Trixt3r a răspuns:

Pe scurt : Rusia traieste cu 100 de ani in urma, vrea sa refaca URSS-ul.
Putin a spus ca Ucraina nu exista si SUA + UN au obligatia sa mentina pacea si de a impune respectarea granitelor, altfel oricine se poate trezi dimineata si sa spuna ca o tara nu exista, pentru ca asa spune el si sa o invadeze.
Pe langa astea, Rusia este o tara saraca si comunista, lu` Putin ii este frica ca isi pierde sprijinul de la poporul lui daca vad cat de bine o duc tarile fost comuniste dupa ce au aderat spre vest si democratie.

Partea ca se simte amenintat este o vrajeala, NATO abia avea cateva trupe in zona, acum tot ce a facut este sa faca NATO sa trimita si mai multe.

Putin cel mai probabil daca nu invadeaza in urmatoarele 2 zile nu o va face deloc, i-au dat UN peste bot cu prima serie de sanctiuni. Daca decide sa invadeze Ucraina mai departe atunci Rusia o incurca rau.

Putin incearca de zeci de ani si alte invazii (spre exemplu Georgia) si UN sunt satui de abuzurile lui.

Putin a inceput puternic, dar ii cam tremura genunchii acum, daca cunosti bancul cu nebunul de pe contrasens, atunci iti dai seama cine-i Putin, din moment ce aproape intregul glob ii spune ca procedeaza gresit dar el sustine ca restul minte.
(Un om mergea pe contrasens pe autostrada si a auzit la radio ca e un nebun care merge pe contrasens, acesta revoltat a sunat la postul de radio sa faca scandal "Voi mintiti, eu sunt pe autostrada si nu este doar unul, sunt sute de nebuni care merg pe contrasens".).

| darctron a răspuns:

Rusia vrea să ocupe Ucraina înainte să o facă NATO, care deja a mers prea departe cu ocuparea națiunilor, altfel, amenințarea ar fi chiar la porțile Rusiei...

| Silwian explică (pentru darctron):

Păi sincer și mie mi se pare penibil că Ucraina să intre în NATO!))))

| Trixt3r a răspuns (pentru Silwian):

E dreptul lor sa aleaga, aia este democratia.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns (pentru darctron):

Ia te uita, au ajuns si aici trolii comunisti happy