| vafac123 a întrebat:

Dau fundita. Daca am casa si terunu intabulate pe mine mai poate sa ia vanzatorii casa sau terenu meu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns ieri la o intrebare asemanatoare. Nu mai pot sa le ia, daca ai platit integral pretul stabilit. Daca nu ai platit atunci pot sa ceara desfiintarea vanzarii si restabilirea situatiei anterioare de CF. Numai bine!

| kriystina19 a răspuns:

Parintii mei au avut ceva asemanator da nu se mai poate lua daca ai platit tot.
Vanzatori au vrut sa se retraga dar nu au mai putut deoarece a fost deja platit si trecut in acte pe numele lor.numai bine.