| NewChangeSociety a întrebat:

De ce calcă oamenii peste cadavre pentru bani? O fi din cauza vieții și a luptei pentru supraviețuire, deoarece lumea în care trăim este o junglă din care nu putem scăpa niciodată?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Pentru că unii sunt animale materialiste fără suflet, care nu tin cont prin ce mijloace obtin, atat timp cat vor obtine ce vor

4 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Lumea este o junglă sau un concert frumos. Alegerea este a fiecăruia să alegem cum o vedem

| Cipi1212 a răspuns:

Oamenii sunt materliasti.

| 1onur a răspuns:

Păi calcă pe cadavre Pentru cei mai mulți dintr-e ei sânt învățați să calce pe cadavre sa ajungă "oamenii" dar nu-și dau seama că nu așa te faci "om" cu Adevărat in viață călcând pe propriul suflet și trup si cadaver pentru bani acum nu-și dau seama dar cate de curând multi dintre ei se vor lovi cu pumni in cap și atunci vor înțelege că sufletul lor este și el un el și nu o bătaie de joc care să-l tratezi cu bătaie de joc când sufletul lor va ajunge sa se întunece din cauza lor și faptelor lor... Când sufletul lor se va îndepărta atâta de mult de ei în când îi va lăsa în propria lor nebunie lăcomiei dușmănie ură PROSTIMEA atunci o să-și des mulți seama de ce au făcut într-adevăr cu Adevărat vor ajunge sclavie sclaviilor crezând că vor fi protejați in schimbul trupului lor sufletului lor fără că să-și de-a nici unul seama dintre ei că ei sânt folosiți și nu ajutați cu Adevărat până își vor da seama vor pierde totul din ei și dacă au impresia că cu ce se vor alege in schimbul sufletului lor le va umple lipsa sufletului lor vor regreta atâta de mult va își vor dori sa piardă tot ce au dat în schimbul sufletului lor vor trăi într-un corp străin de ei si îmbolnăvit..Care nicio sumă adunată în schimbul sufletului lor nu va salva și le va prelungi bolile le la ține trupul care l-au nenorocit in suferință mare din cauza alegerile care le-au loat în râs și bătaia de joc...