| AvalohAlyn a întrebat:

De ce corporațiile,magazinele,toate afacerile mă refer,vor bani multi dar nu oferă mare lucru în schimb adică și la KFC,MC,dai bani multi pe mâncare puțină, mă refer că mulți nu oferă atât cât ar trebui in schimb pentru banii oferiți.Toti vor profit și mulți bani pe aproape nimic sau mai puțin decât ar trebui.Profitul contează și atât pentru marile corporatii, afaceri?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este asa complicat si greu sa-ti dai seama? Fiecare afacere vrea si cauta sa obtina profit cat mai mare posibil si, in general, numai profitul conteaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 15 lei la MC iei iei caloriile pentru o zi intreaga.

| relian a răspuns:

Vor bani multi? Dar tu nu vrei bani multi?laughing
Magazinele si restul ce ai enumerat tu vor bani multi,dar stai tu linistit ca nu raman cu bani multi asa cum tu crezi.
Dai multi bani pe mancare putina zici tu.Dar ce ai vrea sa maninci ca porcu,sa te faci de tiait la craciunlaughing
Tu nu vezi cat costa un telefon,dar ti se pare ca dai mult pe mancare laughing interesanta observatie.
Afla ca mancarea aia care spui tu car fi scumpa este si subventionata, ca de nu ar fi ai spune ca mori de foame laughing

Acum vorbind de profit, tu ai munci voluntar, sau doara pentru mancare si cazare? Hai fii sincer laughing ma refer la tine ca la o persoana.
Daca e sa ne luam de companii, aia trebuie sa plateasca taxe, angajati si asa mai departe.
Iara de nu ar obtine profit cum sar mai dezvolta? Tu vrei sa ai in fiecare oras nu stiu ce magazin corect? Ala crezi ca pica din cer?
Cand o sa cresti si daca o sa vrei sa inveti o sa afli atunci cum se invarte lumea asta.

| Celcestietot a răspuns:

Nu ii intereseaza pe cei bogati de cei saraci cam deloc, decat sa le ia banii si sa devina sclavii lor. Spune tu ca nu este asa.