| GolopențaAdrian a întrebat:

De ce credeți că Austria nu ne vrea în Schengen-ul terestru?
În cel aerian și maritim a acceptat!
Oficialii noștri sunt convinși că intrăm pană la finele anului mai ales după alegerile din Austria!

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca Romania este mult sub orice standard european, neintrunind conditiile civilizate de trai...

| GolopențaAdrian explică (pentru Violleta2022):

Multi cred ca ar fi politica de migrație

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu crezi ca meritam? Eu nu cred.

| GolopențaAdrian explică (pentru suntserios):

Nici alte țări nu merită multe lucruri dar totuși le au, hai să fim mai optimiști!

| suntserios a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ce tari ce nu merita?
Crezi ca in Schengen sunt tari mai coprute decat Romania, cu o justitie mai praf?

| GolopențaAdrian explică (pentru suntserios):

Fiecare țară dacă întrebi pe un localnic sau poporul de acolo va zice ca pentru ei e varză justiția la ei cum și noi credem astfel!

| suntserios a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu e chiar asa... Nici eu nu o sa zic vreodata ca justitia din Moldova sau Albania este peste ce se intampla in Ro

| Cipi1212 a răspuns:

Austria e cu Putin.

| DrMihailoviciS a răspuns:

De prosti ce sunt ei (si noi) de aia...
Mai fraților, noi i-am primit pe ei în țara noastră cu brațele deschise! Ști cum e faza aia, ca bate hotul la ușă și tu îi dai o cafea și îi arăți unde tii bani? Ei bine, fix așa am făcut și noi cu austrieci.

Ne-au furat toooot lemnul posibil, ne-au umplut tara de companii de asigurări și transport, de Petrom nici nu mă mai țin nervi sa zic ceva.
Simplu spus, i-am primit cu brațele deschise! Și ei ne-au secat tara (simplu spus).

Iar acum, când vine momentul să facă un drac de semnătură pe ceva documente pentru Romania, pai nu se poate! Că vai ca noi nu credem ca aveți capabilitatea...

Deci daca era Sosoaca atunci în Parlamentul european, zic eu ca i-ar fi frecat 7 pumni binemeritati,, domnului,, care a declarat asta... Cred că asta mă făcea să o apreciez mai mult pe Soso.

Iar să răspund la întrebare, Austria nu ne vrea în Schengen de prosti și individualiști ce sunt! Nu doresc sa generalizez formidabilitatea craniană a politicienilor cu poporul austriac, dar într-un cuvânt SUNT PROSTI

| GolopențaAdrian explică (pentru DrMihailoviciS):

Cred că problema ar fi migrația dar asta poate e un pretext fals!
Da sunt pe locul 2 ca investitori în România!

| suntserios a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

"Că vai ca noi nu credem ca aveți capabilitatea"

Nu e vorba ca ei nu cred... chiar nu avem.

Un exemplu e prea iubita ta Sosoaca. Avem atat de multi imbecili care au votato incat a ajuns in parlamentul european. Cand lumea civilizata vede asemenea prostie logic ca nu ne vor langa ei

| DrMihailoviciS a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Pe dracu măi Adriane!
Astea sunt pretexte pentru acoperirea gogomăniei lor! Migratia este mare în foarte multe țări, dar totuși acele țări sunt în Schengen!
Uite, chiar acum 4 zile am călătorit cu avionul până în Italia, zborul Iași - Bologna. Deci de veci in aeroportul asta era coada la verificări... Când ajungeai la destinație, acolo iarăși alte verificări infinite. Acum, îți pui poșetuța in lădiță, treci prin niste radiați pentru metale, și ai scăpat! De ce? Pai suntem în Schengen! Mna, îți dai seama ca este complet nonsensical să ne permită aerian și maritim, iar terestru (care este cel mai aglomerat) să nu îl aprobe. Orice ar spune oricine, acest pas din partea Austriei nu a fost deloc corect realizat

| DrMihailoviciS a răspuns (pentru suntserios):

De unde Dumnezeu ai extras tu idea ca as aprecia astfel de persoană oribila? Atât zic, ca după îmi iau in cap seriosi, simpatici, pisici dull și violate.

| suntserios a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Nonsensical?

logic ca e foarte "sensical", toti infractorii, traficul de carne vie samd se fac terestru, nu aerian

| DrMihailoviciS a răspuns (pentru suntserios):

Bre, măcar din compasiune dacă aveau puțin respect față de noi! Tocmai am enumerat cu ce i-am ajutat noi pe ei! Atât aveau de făcut, o semnaturică pe ceva foi pentru România... Dar e prea mult

| suntserios a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Daca noi suntem fraieri si le dam lemnul... asta inseamna ca trebuie sa fie si ei fraieri? hahaha.

| DrMihailoviciS a răspuns (pentru suntserios):

,,logic că e foarte sensical..."

Matale ți cu tara ta, sau ce dracu propui?
Pai și șoferi nostri de camion săracii, că au de așteptat la vamă nonstop. Familiile care merg in vacanta, simpli cetățeni care doresc să părăsească tara... Nu te gândești la omuletii ăștia?

Vezi?,, toți infractorii" sunt mult mai puțini decât românii normali care vor să părăsească țara, dar se generalizeaza tot! Iar din cauza asta, are de suferit un întreg popor

| suntserios a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Toti omuletii aia care stau la coada au votat dea lungul timpului partide si politicieni corupti pentru ca nu au vrut schimbare in tara, pentru ca majoritatii romanilor ii place putina coruptie ca au si ei de unde fura putin, unde sa dea o spaga, cum sa scape fara o amenda.

Asa vrea majoritatea tara, asa o avem si suportam toti asta.

| DrMihailoviciS a răspuns (pentru suntserios):

Asta ziceam și eu acum ceva timp într-o întrebare de a mea.
De când suntem democratici oare... Umm, vreo 35 de anișori? Mă rog... De când a fost inaugurat FSN-ul, NE-AM DUS TOOTI ROMANI PE P*. PSDR, PDSR și PSD.
De atunci me conduc gunoaiele astea! Și de atunci, in 35 de ani, românii încă nu realizează ce trai,, senzațional,, avem noi! De 35 de ani, istoria se repetă, și tot PSD câștigă! Cum dracu este posibil? Da... Prostimea

| NLS a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Cata vreme credulii pun in functii primari ce isi fac averi imense sub nasul lor (a se vedea Sinaia de exemplu), sau sunt condamnati penal, cu procese pe rol, pentru inselaciune, abuz in functie, viol...
tara asta are 0 sanse sa evolueze.

Nu prea conteaza ce se intampla la Bucuresti.
Poate sa iasa cel mai cinstit dintre pamanteni presedinte si sa il puna pe Sf. Petre prim-ministru.
Schimbarea incepe de jos.

| relian a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Problema ar fi migratia, adica? Tu te auzi ce spui? Sa inteleg ca roamnii nu pot merge in Europa liber? Orice roman poate merge in orice tara UE, orice roman poatre sa isi cumpere casa in orice tara UE, orice roman poate munci in orice tara UE.

Tu despre ce migratie vorbesti? Eu cred ca tu inca nu stii ca RO ste tara membra UE laughing ori nu stii ca orice roman poate calatori liber in UE.
Din ce spui asta se intelege. Spatiul ala in care vrea sa adere RO este altceva, este ca o singura tara, unde nu mai sta nimeni la granita nici sa te salute si folosesc aceiasi moneda comuna, a dica euro.
In rest RO nu vad cei atit de interesata de chestia asta, adica sa foloseasca euro.
Legat ce spune Dr pe aici ca te verifica aia la aeroport, te vor verifica si daca esti in spatiu cu pricine, te verifica si daca zbori cu avionul in Ro de la un oras la altul laughing n-are a face cu intrarea RO nu stiu unde.

Nu mai sta masinile la rind la verificare, la granite, cam despre asta este spatiul ala, in rest nu aduc e nimic, ori sa dea tarii ceva, nici pomeneala.

Deci eu de as fi, nici nu mas sinchisi sa ma duc sa ma rog de scula alora, hai nu ma; primiti si pe mine laughing ii las sa vina aia sa se roge de mine nu eu de ei laughing

Legat de ce spune Dr, nostru, este cam adevarata chestia aia cu furatu, si cu faptul cas niste prosti, atit ii duce mintea pe austrieci, is niste hahalere vorba lu care o ziso laughing se cred destepti, cand de fapt is prosti.

Un om destept respecta pe oricare, ajuta pe cei slabi si asa mai departe, nu se poarta cum se poarta ei.
Aia dau spaga in RO ca de aia is pe locu 2 la ce spui la investiti, la furat lemnul tarii, toate astea le-au facut dind spaga celor care guverneaza tara, legal ei nu puteau lua lemnele alea.

Ce am vazut SUA ia amenintat sa isi vada de treaba, in legatura cu taiatu padurilelor din RO, cel putin asa am citit, ca iar fi nu amenintat, avertizat, ca de nu inceteaza nu stiu ce interditii si chestii le pune.

Sa mergi in alta tara sa tai tot, sa faci praf tara aia, arata cit de idiot poti sa fii laughing

Legat de emigratia ta, afla ca romanii nu emigreaza in UE, ei fac parte din UE pot mertge linistiti si liberi in oriuce tara UE.

Tu ai dormit pana acum si acu te-ai trezit?