| NWOtheory a întrebat:

De ce credeți că oamenii preferă să se ocupe de escrocherii și să încalce legea pentru a câștiga bani ușor, în loc să meargă să muncească pe sume infime care nu te ajută să devii independent financiar și nici măcar să supraviețuiești? Oare pentru că munca nu este suficient de bine remunerată, oamenii preferă să se ocupe de alte lucruri pentru a-și suplimenta venitul?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Păi dacă în Românica statul încurajează nemunca. Devii asistat social și mai suplimentzi cu ceva că fraieri sunt destui.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ne mai freci mult la macaroana cu lipsa ta de chef de munca?

| NWOtheory explică (pentru suntserios):

Când ies de la munca. Când îmi aduc aminte. Societatea trebuie schimbata din temelii daca vrem o societate care să prospere!

| Whitte a răspuns:

Ce inseamna pentru tine suma infima si cat ti-ar trebui ca sa "spargi"?
Vad pe multi care se plang de salarul mic dar "ard" doua pachete de tigari pe zi. De parca fumatul ar fi obligatoriu. Plus ca mai cara acasa cate 1-2 baxuri de bere la jumatate.

| NWOtheory explică (pentru Whitte):

Nici chiar așa. Să poți supraviețui. Nu știu. Să ai și tu bani de o haină, de o ieșire în oraș. În România, abia îți permiți să-ți plătești facturile și trebuie să mai pui bani de acasă.