| Stropdeploaie a întrebat:

DE Ce este lasat Putin sa fabrice atitea arme >nucleare.?

Este Rusia cea mai puternica tara din lume?
Ca altfel nu inteleg de ce America si restul lumii tace malc, cand Putin mai construieste cate o arma nucleara! Sau totul este o simpla cacealma?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si pe tine tea corupt america, raul pe pamant este america

| minrest a răspuns:

De ce sa nu il lase sa construiasca arme nucleare? La el in tara poate face ce vrea, Rusia nu este semnatara a Tratatului de Neproliferare Nucleara. Putin a declarat ca noile arme il pun in siguranta pentru zece ani. Asta il costa insa foarte mult in bani si resurse. Pentru americani, cursa inarmarilor in care l-au antrenat pe Putin reprezinta un cost neglijabil.

| Goete a răspuns:

De curiozitate, dupa ce ti-am vazut intrebarea cu "ce cauta coroana regalaoe steagul romaniei" m-amuitat la celelalte intrebari ale tale.
Chiar e mai bine sa taci. Te faci de ras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai citit despre asa ceva? sau unde ai vazut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate Statele puternice au arme nucleare.
Dar scopul lor este mai mult de a intimida.

| Raducons a răspuns:

Este cea mai puternica tara din lume, de aia nu au curaj sa o atace,

| oz_1736 a răspuns:

Gandeste-te ca prima bomba atomica a fost detonata in 16 iulie 1945. Oare armele de distrugere in masa au ramas la nivelul de acum 63 de ani? Telefonul din mana ta e de 10 ori mai puternic decat pc care a trimis prima racheta in cosmos. Iti dai seama la ce nivel sunt armele? Citeam odata despre gaze care distrug niste secvente din ADN si omoara o anumita rasa, bacterii care distrug petrolul si unde magnetice care distrug orice dispozitiv electronic. Rusia e acuzata ca aprind padurile din America cu microunde, sateliti care provoaca cutremure, etc. Alea sunt arme noi

| mihaicelsfant a răspuns:

Nu intelegi ca toti au arme nucleare dar numa coreea de nord sunt nebuni sa ne bombardeze cu elelaughing de ce crezi ca nu o ataca america? de fircalaughing