| Anomim2025 a întrebat:

De ce George Soros este urât de majoritatea cetățenilor de pe planetă? Ce a făcut rău acest om mai exact?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Soros este urat de extremisti nationalisti si fanatici religiosi pentru ca promoveaza toleranta, libertatea, democratia si drepturile omului (societatea deschisa).

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns (pentru doctorandus):

Vezi ca daca o sa devina prea deschisa pentru teroristi, o sa se inchida pentru aia buni... Apropo, daca nu imi place de Soros inseamna ca sunt si eu extremist, nu?

11 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pe langa faptul ca este evreu si ungur, mai este si mason. E principalul sponsor al invaziei cu musulmani si militeaza tacit pentru pierderea identitatii popoarelor. Este fix pe mentalitatea dezbina si cucereste, din punctul meu de vedere este principalul responsabil pentru brexit. Din cauza masurilor luate din spatele lu Merkel au avut loc majoritatea atentatelor teroriste, violurilor, crimelor si ce mai vreti voi. In maxim 50 de ani de acum incolo, musulmanii vor fi majoritari in toata Europa sau ca masura disperata UE se va destrama si granitele se vor inchide. Nu cred sa existe om in toate mintile sa fie de acord cu politica dusa de Soros.

| 0Alexander0 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Orice om moral si deschis poate fi de acord cu el.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru 0Alexander0):

Adica cu dezbinare, ura intrarasiala si razboi? Ca la asta duc politicile lui, sunt gandite sa produca efect invers decat pretind ca vor sa aiba. Rezultatul se poate observa deja.
De obicei nu prea vezi mai departe de ambalaj, nu? Nici macar nu trebuie sa fii un geniu ca sa vezi la ce s-a ajuns in occident, e suficient sa te informezi.

| 0Alexander0 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Prin ce ai spus tu scoti la iveala ura intrarasiala si intrareligioasa. Oamenii aia, nu conteaza ce religie au, au nevoie de ajutor si vor un trai mai bun. E adevarat ca globalizarea are si parti rele, dar per ansamblu este un lucru bun. Nu este vina oamenilor aceia ca guvernele lor, si ale puterilor implicate au diverse interese. Oamenii trebuie protejati, ideologiile lor, aici sunt de acord cu tine, nu.

| doctorandus a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

A da vina pe Soros pentru ura rasiala si razboi e ca si cum ai da vina pe Isus Hristos pentru crimele Inchizitiei.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru doctorandus):

Nu este deloc asa, doar ca trebuie sa te duca putin capul sa vezi actiunile lui Soros in profunzimea lor, sa intelegi exact ce s-a urmarit si modul absolut viclean prin care s-a implementat, dincolo de ambalajul frumos facut sa arate exact contrariul.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru doctorandus):

Ceea ce spui tu suna cam asa : a da vina pe cei care fac focul in padure ca lemnul arde e ca si cum ai da vina pe Iisus Hristos pentru crimele inchizitiei. Uite, daca lemnul nu ardea nu se intampla niciun incendiu.
Soros a provocat in mod deliberat scandal bazandu-se tocmai pe ura rasiala si prostie din partea ambelor tabere. Ne-a facut sah mat si noi nici nu am vazut-o venind (unii ca tine nu o vad nici acum, dupa ce s-a intamplat deja).

| doctorandus a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Teorie paranoida a conspiratiei.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru doctorandus):

Nu e nicio teorie paranoida, e logica elementara.

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns (pentru 0Alexander0):

Sa fie protejat fiecare in tara lui, ca sa nu mai existe ura intrarasiala si intrareligioasa... Daca e asa de bogat si de bun Soros asta, sa le faca acolo in Siria, Irak, Afganistan, Libia etc. tari prospere, dar nu sa-i ingramadeasca aici, ca nu ai cum sa fii sigur ca se vor intregra toti, din atatea milioane care vor veni...