| LarcerGHORANCH a întrebat:

De ce nu ai voie cu pantaloni scurți la școală?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca regulamnetul scolar cere o tinuta decenta si respectuoasa, ca doar nu te duci la joaca sau la plaja, cu pantalonasi scurti.

| LarcerGHORANCH explică (pentru Violleta2022):

Sau pe câmp de cioban cu oi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LarcerGHORANCH):

Nu-i nici o problema sa umbli si-n chiloti dupa oi, doar la scoala trebuie sa te imbraci decent, asa cum cere regulamentul scolar cu pantaloni lungi.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De bun simt

| ReddY25 a răspuns:

E indecent

| ioana748 a răspuns:

Chestiune de manieră.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Oare cum ai arăta tu ca și cocostârc între niște lebede valoroase? Un gentleman este mereu la costum și cravată pentru a valora măcar 1% din valoarea lebedelor! Sper că m-ai înțeles! Numai bine!

| Annuk2000 a răspuns:

Din respect pentru profesori

| MariaNati a răspuns:

Ca le e frica ca li trezeste un castravete din solar