| Ukaya a întrebat:

De ce nu se angajeaza mai multi voluntari care sa verifice nevaccinatii daca respecta restrictiile sa le dea amenzi sa le verifice certificatele? Eu m-as oferi voluntar

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Problema e ca din aia 25.875 cu diagnostic secundar 80% puteau inca sa fie in viata si sa isi vada de bolile lor cronice in continuare.

Doar cineva foarte rau intentionat sau incapabil nu intelege cifrele alea si in conditiile in care spitalele romanesti au sectiile ATI pline de mai bine de 1 an

35 răspunsuri:
| outsidethebox a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asa este, la noi se moare ca si cum nu ar exista asistenta medicala, ori noi avem adistenta medicala de urgenta, insa fara medicamente specifice acestei mizerii de virus! Paturi ATI si aparatura exista, insa a fost cumparata la suprapret si de aceea, angajatii Unifarm NU au tupeul sa o scoata legal (decontare cu spitalele) de aceea le-a imprumutat Smurd ( un SRL) ca sa le foloseasca FARA a fi nevoie sa fie decontate.
Cat despre preventie, tacere totala,. Doar vaccin, vaccin, vaccin, deh, asta avem (in meniu) awta servim.
Vaccinate placuta va urez, celor care asta vreti!

| outsidethebox a răspuns (pentru suntserios):

Am crezut ca discutam serios si cand e un pamflet, o spunem!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru outsidethebox):

Preventie inseamna regim de viata sanatos plus respectarea unui set de reguli. Crezi ca e posibil asa ceva la noi? Poate doar cu armata pe strazi si impuscati pe loc aia care nu respecta...

| outsidethebox a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, lumea nu e idioata, daca atiu ca le face bine, vor face ei, de la sine si fara sa le spui.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru outsidethebox):

Gresit, lumea E idioata. Grav de tot. Cum crezi ca se vind baxuri intregi de sucuri de-alea de 1 leu sticla de 2 litri? De bauturi alcoolice "cu aroma de vin" si alte mizerii nu mai zic. Mie mi se face rau cand vad ce au unii in cosurile de cumparaturi la SM - intr-un singur cos au mai multe mizerii toxice decat bag eu intr-un deceniu.