| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu se dau pensiile? Bine ca au bani sa-i trimita in vacante in Grecia, dar nu sa le dea amaratele de pensii.
Bunicii vostri si-au primit pensiile luna asta?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca NU AU BANI. Nici eu nu mi-am luat salariul si trebuia luna trecuta pe 25. Bine, eu sunt privat si tot eu sunt ala care face plata salariului, fiind capitan-jucator sub forma de administrator-unic asociat si angajat de SRL, dar mi s-ar parea de bun simt sa o mai s&*a un pic si bugetarii si asistatii sa vada cum e. Nu am bani in contul firmei, astept sa fie ca sa platesc salarii si dari. Nu ai bani la buget, TAIE DRAQ PENSIILE SPECIALE, NU MAI UMFLA SALARIILE AIUREA FARA SUSTINERE. P.S. Pensiile se platesc de catre o institutie (Casa de Pensii), iar trimisul in Grecia il face vaca de stirizda ajuns primar pe banii primariei Bucuresti. E o mica-mare diferenta.

| Yurisa a răspuns:

Da-le in colo de pensii, alocatiile cand?
Cand o sa finanteze copiii care nu isi permit sa mearga la olimpiade inteernationale?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Chiar am fost mai devreme la Profi si plangea o femeie ca nu stia ce sa-si cumpere de ultimii 10 lei ca nu primise pensia sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am citit așa ceva nici măcar în presa rezistentă, de unde ai scos-o?