| LisaJulie a întrebat:

De ce romanii mai in varsta tind sa prefere PSD sau PNL iar romanii mai tineri USR+PLUS? Oamenii in varsta chiar nu vad ca PSD mărește pensii și salarii dar preturile se măresc și ele?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Oamenii in varsta chiar nu vad ca PSD mărește pensii și salarii dar preturile se măresc și ele?"

ba tocmai că ei văd! La ceilalți, preturile ar crește dar salariile ar rămăne pe loc, doar sunt liberali, nu?

| ioana748 a răspuns:

Oameni in varsta nu mai au timp sa experimenteze.
Asa ca desi nu este extraordinar, nici nu vor sa riste si mai rau.

| Cipi1212 a răspuns:

USR te pune să iubești LGBT.

| suntserios a răspuns (pentru Cipi1212):

Cum? Au venit la tine acasa si te-au fortat sa fii homosexual
?

| Cinic a răspuns:

Romania nu are partide politice. Romania are slugi ale elitelor. Capitala romaniei este in bruxels, nu la Bucuresti. La Bucuresti sunt doar secretarele.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Cinic):

Nici măcar secretare... damele de curățenie!

| MihaitzaItza a răspuns (pentru Cinic):

Da, si eu imi aduc aminte cu nostalgie ce bine era cand eram slugi la Moscova... sau cand eram "independenti" si rupti in c.ur de foame, saraci si prosti.

| Cinic a răspuns (pentru MihaitzaItza):

Sau slugi la otomani.