| intelectualul a întrebat:

De ce romanii n-au niciodata tupeu sa organizeze un protest cum trebuie?

5 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

De cate motive ai nevoie? Pai sa incepem: de lene, de comozi, de teama ca daca lipseste de la birou il da afara (deci de lasitate), de delasare (lasa ca nu e chiar asa rau-se poate si mai rau, maica) etc...De balcanici ce suntem. Ne plangem doar din gura nu si din fapte, din lipsa de coa.e in principal

| PetreConstanta a răspuns:

Lasi

| Dani04 a răspuns:

De indiferenti.Se complac in situatia in care sunt.

| tsevaoth a răspuns:

Pentru ca sunt genul de oameni la care le place sa scoata castana din foc cu mana altuia, aa si nu sunt uniti.

| Paty25 a răspuns:

Pentru ca nu sunt uniti si le e frica de consecinte!