| Roby67 a întrebat:

De ce se simt toti care sunt la volan asa de "smecheri" si sunt agresivi?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| aletzudotcom a răspuns:

Cred ca la intrebarea asta, exista foarte multe raspunsuri pentru a fi enumerate. Eu unul am atatea raspunsuri dar nu stiu cum sa le scriu.Chiar si eu sunt curios...

| NickoS a răspuns:

Nu toti sunt smecheri sau/si agresivi, numai cei care au luat carnetul pe bani sau cei care au luat carnetul a patra sau a cincea oara. Uita-te la majoritatea celor care au carnet de dinainte de revolutie, sa vezi ca nu sunt asa.Astia care sunt agresivi sunt asa din cauza ca nu stiu sa mearga cu masina si la orice chestie pe care nu stiu sa o faca, dau vina pe alti sau ii injura (in cel mai rau caz sar la bataie).

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Un barbat trebuie sa-si arate muschii, nu? Cred ca invata unii de la altii.

| Roby67 explică:

Dar inteligenta unde ramane atunci? Si nu numai barbati se comporta asa.

| 31957319 a răspuns:

Cei smecheri sunt aceeia care in sfarsit si-au luat si ei masina si nu una oarecare ci ( golf 2, 3, 4, Bmw, audi pana in 96 -98. s. a. m. d.) ei considerand ca nu am mai vazut masini.
ei nu stiu de un Ipod sau Ipad, Iphone si tehnologie etc.
Ei stiu doar atat, smecherie la volan, ochelari de soare, telefonul la ureche, geamuriile deschise si muzica la maxim...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt prea stresati, nervosi, grabiti...
Nu mai stiu ce e aia prioritate.
Toti vor sa aiba strada libera, toti se cred soferi.

| MariuZ a răspuns:

1. Lipsa educatie
2. Infrastructura e asa cum e
3. Unele permise se "cumpara", nu se obtin
4. Nu toata lumea POATE sa sustina atentia distributiva
5. Unii cauta scandal la orice pas cu oricine datorita starii psihice personale
6. Diverse alte probleme personale

Lista poate continua

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Inteligenta ramane in teorie si presupuneriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu generaliza. Nu toti, ci numai aceia cu deficiente de educatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum dreak, sa nu fii? Mergi cu viteza legala si te clacsoneaza din spate, ii faci loc sa treaca si, dupa ce trece, pune frina brusc la citiva metri in fata ta si dai de el la semafor? Pai crezi ca-i mai trebuie sa mai faca de acum?

Răspuns utilizator avertizat
| perla a răspuns:

Da si omu meu are de 2 luni masina mult visata de o viata si acum cand ai taie calea unu la semafor (stiti cum sunt pietonii mai trec si pe galben-rosu)ai zice in pi.amatii acum ti-ai gasit sa treci tarane...parca el pe unde trecea alta data dar vreau sa spun ca omul cand ai la volan se crede mare scula -bascula si la fine cine-i de vina? mortu dom-le mortu?

| nuku a răspuns:

Asta e instinctul de mascul preistoric de asi marca teritoriul si a face pe durul pentru intimidare si impresionare ca e mai destept decat restul turmei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu sunt persoane obisnuite cu socializarea