| AvalohAlyn a întrebat:

De ce se zice că au fost așa faini anii '90 in România?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu cine zice, parerea mea este ca nu au fost atat de frumosi, cu cateva exceptii, cum ar fi caderea unor regimuri totalitariste, la fel a fost si in Romania.

| AvalohAlyn explică (pentru Ioandelasal):

Probabil pentru că au fost pentru România primii ani de democratie și libertate..de după zeci de ani de comunism.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Din pacate nu a fost democratie, a fost mai mult anarhie si cleptocratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca atunci s-au facut in Romania mari schimbari dupa comunism, si au introdus tehnologie noua care si-o permiteau si oamenii de rand. Atunci parea lumea mai bogata, ce tehnologie a aparut acum, trebuie sa faci foamea pentru ea. Atunci era totul nou si ieftin.