| anonim_4396 a întrebat:

_De ce toti oamenii sunt fani democratie? Ce forma de guvernamant mai au habar in afara de asta? Au habar ce inseamna si cine a inventato?
De ce in Rusia 0.1 dintre cetateni cred ca daca Putin e dat jos de la putere si va fi in functia de presedinte un progresist, va fi economia mai prospera si standardul de viata al oamenilor mai inalt? Ce idei mai au progresistii pentru o tara, in afara de drepturi pentru gay si imigratie libera?
Eu cred ca oamenii sunt spalati pe creier de catre televisiuni si mafia ce ocupa 0.1 din populatia globala sa creada ca doar democratia ii poate salva de totalitarism si ca, conducera cu o mana de fier dar dreapta si prospera pentru oameni este periculoasa.

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Tu te auzi vorbind sau ești postac plătit la cuvânt?

Dă-mi un singur exemplu din istoria omenirii în care "conducerea cu mână de fier" a unui dictator sau a unui sistem totalitar a fost "dreaptă și prosperă". Dreaptă și prosperă pentru toată lumea, nu pentru aparatul sistemului.