| LanguageMaster a întrebat:

De ce unele clinici medicale isi angajeaza un consultant juridic?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il angajeaza pentru consultanta, asistenta si reprezentare juridica, respectiv sa-i fereasca de incalcarea legilor, sa-i asiste la incheierea contractelor si sa-i reprezinte in procese.

2 răspunsuri:
| Raniaa a răspuns:

Aproape în orice domeniu, ai nevoie de un consultant juridic. Nenea care stie să " jongleze" cu legile.

| GabrielGL a răspuns:

Sa poata scapa de belele daca gresesc medici, ei sunt ca niste avocati pentru accea clinica se ocupa de latura juritica.