| dtte a întrebat:

De cine/ce va este frica pe lumea asta? Mie spre exemplu, de situatia tarisoarei noastre pentru ca vad ca in loc sa progresam, mergem spre mai rau! Voi ce parere aveti, sunteti mai optimisti?

11 răspunsuri:
| Frogie a răspuns:

Mie mi`e frica de singuratate, de tradare, de moarte.
E adevarat ca tara noastra merge spre mai rau, dar asta nu inseamna ca trebuie sa decad si eu o data cu ea. Problemele tarii nu sunt ale mele; noi ne facem datoria, luna de luna din salariul nostru se duc banii pentru stat! Daca cei de sus nu sunt in stare sa faca ceva, nu e vina noastra, ci vina lor!

| KidoSmart a răspuns:

Mie imi e frica decat de D-zeu ca daca mor nu se duce sufletul meu la tarisora ci la D-zeu pup:*

| MisterKat a răspuns:

Mie imi este oarecum teama de viitor, ma gandesc ce o sa fie in lumea asta...

| RainDrop a răspuns:

De violatorii gay
de tara asta(romania) cum a ajuns
noi desprogresam(mergem in jos), ai de capu ei de tara!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mie mi-e frica de imbatranire si pentru sanatate. Tara... daca esti sanatos si puternic pleci in alta tara. Solidaritatea nationala e o iluzie vanduta bine, a motivat armatele secole la rand.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Problemele tarii consider ca sunt ale tuturor, daca tara merge rau si noi o ducem rau si asta se vede deja. Oricat de optimisti suntem situatia nu e deloc roz, alesii nostri au promis de toate in campania electorala dar rezultatele nici macar nu se zaresc.

| gigiro a răspuns:

Mie mi-e frica de prosti, tradatori, criminali, betivi, drogati, obsedati, rautaciosi, tupeisti, snobi, ipocriti, sefi, de hoti, etc.

| Alisa a răspuns:

De Dumnezeu si de momentul cand o sa incep sa ii pierd pe cei dragi. Ma ingrozeste lucrul asta.
Trebuie sa fim optimisti si sa incercam atat cat putem sa ajutam la binele tarii.

| papushikroz a răspuns:

Mie imi este frica de seringa cu ac.
Tara noastra este adevarat ca se duce in jos si noi odata cu ea pentru ca ne-am obisnuit cu ideea ca nu noi trebuie sa facem ceva pentru ea.Insa nu e asa.Nu trebuie sa ne resemnam.Trebuie sa ne dam putin interesul pentru a scoate Romania din,, groapa".

| Razvan a răspuns:

Imi e frica ca o sa cad victima propriei ignorante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frica imi este de natura(vulcanii, miscari ale placilor tectonice, furtuni, tsunami, explozii solare, meteoriti, asteroizi, smd)si apoi de pierderea celor dragi...problema cu tara e minora la urma uremei frica ar trebui sa le fie celor care siau batut joc de noi pana acum, de ce sa ne fie noua frica?