| anonim_4396 a întrebat:

De curiozitate, ce se intampla daca un elev de clasa aIX-a ramane repetent? Reintra la repartizarea computerizata?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Repeta anul la acelasi liceu si acelasi profil, noua clasa de a IX-a avand de data asta cu 1 elev mai putin, din cauza ca locul este ocupat de cel repetent.

| sofisis a răspuns:

Nu. Repeta clasa a 9a

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu reintra la o noua repartizare, anul scolar urmator se va inscrie in aceeasi clasa.

| Nirvanaaa a răspuns:

Repeta anul în același liceu, nu îl repartizează nimeni în alta parte.