| NewChangeSociety a întrebat:

De la intrarea în UE aproape toate preturile sunt la paritate de 1:1 fata de moneda euro în timp ce salariile au fost la o paritate de 1:3 și ne îndreaptăm spre o paritate de 1:6 fața de moneda euro în timp ce aleșii poporului sunt plătiți la o paritate de 1:1 fata de moneda euro. De ce aleșii poporul nu au indemnizații și pensii speciale la paritate de 1:5?

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Răspunsul este chiar în întrebare: pentru că sunt aleșii poporului.

| mODIN a răspuns:

Oare de ce joburile care presupun mult risc si responsabilitate sunt mai bine platite decat cele care nu? Ma intreb...

| LisaJulie a răspuns:

Întotdeauna cei cu bani și putere au fost vor fi mai privilegiați

| Torrpi a răspuns:

"De la intrarea în UE aproape toate preturile sunt la paritate de 1:1"
Eu am observat ca sunt unele chiar mai mari decat in UE.

| suntserios a răspuns (pentru Torrpi):

Eu am observat ca unele sunt chiar mai mici.

| Torrpi a răspuns (pentru suntserios):

Da-ne exemple.

| suntserios a răspuns (pentru Torrpi):

Benzina
chiriile
transportul in comun
majoritatea serviciilor
internetul

| Torrpi a răspuns (pentru suntserios):

Chirie 350 lire la casa in UK, care include si utilitatile, chirie 350 € la garsoniera in Bucuresti, utilitatile le platesti separat.
Benzina? Proasta gluma ai facut.

| suntserios a răspuns (pentru Torrpi):

Zi complet.
350 lire in uk împreună cu inca 4-5 persoane in casa la 50km de centru.

350 lire la garsoniera singur in București la 4 stații de metrou de centru.

Sa discutam fapte concrete da?

Nu manipula discuția și pe urmă mă acuzi pe mine de manipulare. Nu fi mizerabil.

| LegiuitorulInfractorul a răspuns:

Pentru ca oamenii cu putere vor profita de ea ca sa isi mentina puterea. Nu poti decat sa incerci sa aduni oameni de putere mai mica sa faca o revolutie pentru a depasi puterea lor.