| DarkOrbitMoon a întrebat:

De unde pot cumpara o astfel de rozeta? Vreau sa aiba si tepi.

http://images1.okr.ro/......75_175.jpg

8 răspunsuri:
| AccountDeleted a răspuns:

De pe OLX.ro http://olx.ro/oferta/pumnal-box-rozeta-cu-tepi-ID3mC4d Se gaseste doar aici fiindca este arma alba.

| DarkOrbitMoon explică (pentru AccountDeleted):

Nu-i pe OLX asa cum vreau eu, m-am uitat.

| AccountDeleted a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Nu se gaseste la vanzare in momentul de fata asa cum vrei tu. Doar cum e pe OLX.

| AccountDeleted a răspuns:

Din punct de vedere legal este interzisa purtarea unui astfel de obiect indiferent de situatie.

Legea 61 din 1991 Republicata

Art. 2. — (1) Constituie infracțiune și se pedepsește cu închisoarea de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă, dacă fapta nuconstituie o infracțiune mai gravă, următoarele fapte:

1. portul, fără drept, în locurile și împrejurările în care s-ar putea primejdui viața sau integritatea corporală a persoanelor ori s-ar putea tulbura ordinea și liniștea publică, a cuțitului, pumnalului, șișului, boxului, castetului ori a altor asemenea obiecte fabricate sau confecționate anume pentru tăiere, împungere sau lovire, precum și folosirea în asemenea locurisau împrejurări a armelor cu aer comprimat sau cu gazecomprimate, a obiectelor confecționate pe bază de amestecuripirotehnice ori a dispozitivelor pentru șocuri electrice.

Dar daca il tii in casa si nu iesi cu el afara, nu este nici un fel de problema.

| pufulescu a răspuns:

E prea mare si ascutita pentru a fi purtata. Ia una simpla, fara tepi, daca vrei sa o porti si folosesti. Daca e cadou e altceva, tu stii mai bine ce ii place persoanei respective.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohoo, femeia fatala!

| DarkOrbitMoon explică (pentru anonim_4396):

Neah, dar mi-ar placea sa am o chestie din aia. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Si mie. Vai de ala care ar incerca sa ma violeze.