| Krona a întrebat:

De unde pot procura un alt Proces Verbal de cumparare vanzare al casei?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Proces verbal? Poate contract de vanzare-cumparare. Raspunsul depinde cu cine ai incheiat contractul. Si vanzatorul are un exemplar iar daca l-ai incheiat la notar il poti obtine de la acesta, cate un exemplar al fiecarui act notarial se pastreaza in arhiva biroului notarial. In sfarsit, daca vanzarea-cumpararea a fost intabulata in cartea funciara, gasesti un exemplar si la Oficiu/Biroul de Cadastrau si Publicitate Imobiliara si o copie la Administratia Financiara. Numai bine!