| Adi1987 a întrebat:

Deci am facut o prostie foarte mare, cateva luni am fost angajat la o firma si erau niste oameni cam rai la firma aia, ma jigneau, se purtau cam urat cu mine, dintre care unul singur ma jignea cel mai mult si ma punea numai sa matur si sa strang gunoaiele si nu asta era domeniul la firma aia si ia mai zis si patroanei care era acolo ca eu nu vreau sa matur dar o zicea asa cam in ras, si patroana m-a avertizat pe mine, si asta m-a enervat foarte tare, si am facut un cont fals de Facebook pe numele omului acela, si am pus o poza cu el si i-am dat cerere de prietenie patronului care era acolo si acceptat cererea de prietenie crezand ca e omul ala, si de pe contul ala fals de Facebook facut pe numele acelui om, i-am trimis un mesaj foarte urat patronului, l-am injurat, facut prost etc, am vrut sa creada ca omul ala ia trimis mesajul si sa il dea pe el afara de la firma, dar in schimb a fost invers, ziua urmatoare cand am venit la firma, nimeni nu a zis nimic, nimic nu s-a intamplat pana dupa amiaza cand patronul l-a sunat pe omul respectiv si l-a intrebat de ce la injurat in mesaj, si omul a zis ca nu i-a dat niciun mesaj, si patronul ia trimis si o poza cu mesajul, si toti care erau in jur s-au adunat la un loc, si s-au uitat pe telefon si au ramas cruciti cand au vazut poza cu mesajul, si omul a zis ca nu el a trimis mesajul, ca e un cont fals, si s-a enervat si zicea ca ii rupe picioarele la ala care ia un contul ala fals si la injurat pe patronul firmei, si nu stiu cum cativa care erau acolo la firma ar fi banuit ca eu am facut contul ala fals si ar fi zis ceva si eram undeva inauntru singur si dintr-o data vine patroana la mine si imi cere telefonul imi tremurau si mainile si i l-am dat, si prima data s-a uitat pe Facebook pe telefon la mine sa vada daca nu este contul daca nu cumva eu am facut contul ala fals, si s-a uitat pe messenger sa vada daca nu sunt mesajele si pentru 5 minute am avut noroc ca am sters contul de Facebook si messenger, iar dupa 5 minute vine altcineva sa imi ceara telefonul dar ala nu sa mai uitat pe Facebook, dar a vrut sa se uite la poze si aici mi-am gasit moartea, cand a dat pe galerie, a vazut mai multe poze facute de mine acolo la firma dintre care multe erau si cu persoane de la firma si s-a dus glont la birou la patroana si m-am dus dupa el la birou, si i-a dat telefonul la patroana si cand a vazut primele poze si le-a vazut pe alea cu persoane de la firma, a inceput sa imi ceara socoteala si stand la birou pe rand s-a uitat la toate pozele din telefonul meu si-a gasit si poza cu omul respectiv, exact poza care am pus la contul fals pe numele lui, si degeaba ii tot dadeam explicatii si nimic, si mi-a gasit pe telefon foarte multe poze facute la firma, in care erau si poze cu angajati de la firma si tot ma intreba ce sunt cu pozele alea si am zis ca nu sunt nimic cu ele si mi-a mai gasit o poza cu un alt angajat de la firma la care i-am mai facut un cont fals in trecut si atuncia nu m-a prins nimeni si cand a vazut poza aia s-a enervat foarte tare, cumva astia au salvat poza aia si i-au aratat-o mai demult la patroana si in telefonul meu mi-a mai gasit multe poze facute pe la ea acasa, si mi-a mai gasit niste poze facute si la ea inauntru in casa, dar acasa la patroana mai mergeam si acolo sa lucrez si mai faceam poze la ce lucram, si aveam poze facute prin curte si la ea in casa, dar la ea in casa aveam doar niste poze facute la usa si la covor, si cand a vazut pozele alea facute la ea acasa, a iesit rau, a inceput sa ma injure, mi-a tras si palme, si imi tot zicea "Cum iti permiti ma nesimtitule sa faci poze la mine acasa" dar pozele alea care le-am facut pur si simplu nu erau cu niciun scop, nu faceam nimic cu ele, doar ma uitam la ele si atat, si mi-a gasit si o poza facuta la alarma care era la firma, dar va zic ca pozele care le-am facut nu aveau niciun scop, si dupa ce a vazut toate pozele care le-am facut la firma si la ea acasa, cu telefonul ei mi-a facut poza la toate pozele de pe telefonul meu astea facute la firma si la ea acasa, si de pe telefonul meu mi-a sters toate pozele facute chiar daca dupa ce le stergea de pe telefonul meu ramaneau tot in telefon dar in cosul de gunoi si din cosul de gunoi mi le-a sters "definitiv" mi-a scos decizia de incetare a muncii acolo la firma si m-a pus sa o semnez, eu tot explicam ce mi se intampla acolo la firma ca se lua de mine, ma jigneau si nimic, nu voiam sa semnez foaia aia de demisie de incetare a muncii acolo la firma si imi zicea ca suna la politie si pana la urma am semnat-o si tot ma injura a aruncat si dupa mine, si mi-a zis ca daca ma mai prinde acolo la firma imi sparge capul, zicea ca pozele alea din telefonul meu corespund cu pozele de profil care erau la conturile alea false, si culmea era ca patronul era plecat, daca era si el in birou era mai rau, fiind numai oameni din astia prosti la firma aia nu prea imi pare rau ca nu mai sunt acolo dar mi-as fi dorit sa fi stat mai mult, luam cate 1300 lei salariu odata la 2 saptamani, si chestia e ca patroana a sters "definitiv" pozele alea din telefonul meu in sensul ca nu le mai am deloc pe telefon si nicaeri, deci stie ca nu le mai am, dar am gasit o aplicatie care imi scaneaza telefonul si mi-a recuperat toate pozele sterse de patroana, toate alea de la firma si alea facute la ea acasa toate si am si numerele de telefon de la angajatii care erau acolo la firma daca le-as trimite cumva pozele alea de pe un alt numar de telefon sau de pe vreun alt cont de Facebook la angajatii de acolo si sa le apara si lor pozele alea in galerie si sa dau cumva mesaj la patronii de acolo si sa le zic sa se uite si in telefoanele altora sa arat cumva ca nu numai eu sunt vinovat, si daca patronii vad pozele alea si pe telefoanele altora se mai poate intampla ceva? Ca ei stiu ca pozele alea nu le mai am, prostia mea a fost ca nu am sters pozele alea de pe telefon, daca le stergeam si nu le mai gasea inca eram angajat acolo

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai facut prostii mari, probabil nu esti multumit de "rezultat" si vrei sa faci altele si mai mari.
Succes si sa ne spui daca ai ajuns la mititica sau numai cu picioare in fund!

Bula
| Bula a răspuns:

Fii fericit, daca nu vei fi chemat in judecata, cu pretentii uriase de despagubire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai oamenii aia ce drept au sa-ti ia tie telefonul,tu nu trebuia sa il lași din mana,e bunul tau si ei nu au nici un drept, daca nu il dădeai de frica si ti-l luau ei cu forța puteai sa-i dai in judecata dar asa ca l-ai dat de frica nu ai ce sa faci, ca in felu asta tu le-ai dat voie sa se uite si la poze.
Daca crezi ca o sa se intampla ceva, fă cat mai repede plangere la protectia muncii sau mai stiu eu ce ca ai fost abuzat la locul de munca.
Mult succes da nu te stresa, ca nu o sa se intample nimic.

| Sophieka a răspuns:

Esti un prostovan printre alti prostovani...

| ioana748 a răspuns:

Hai ca esti haios. Am ras copios.
Lasa ca nu aveai cine stie ce salariu.
Adica toti te urau si tu nu doreai sa pleci laughing
Mergi inainte, nu mai fii Gica Contra si fa te fotograf daca esti pasionat de acest domeniu.

| Violleta2022 a răspuns:

Wow, tu chiar ai meritat sa fi dat afara, fiindca ai avut un comportament execrabil!
Asa ceva nu se face nimanui si fii multumit ca patroana nu a implicat Politia in defaimare si injurii si ce i-ai mai trimis, ca o incurcai rau de tot.
Imi pare rau sa-ti spun, dar te-ai dovedit a fii un om josnic, te plangi de altii, cand tu esti cel care jigneste si face mizerii altora. Urat, extrem de urat comportamnet ai!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da eu m-am oprit la momentul când ți ai dat telefonul la toată lumea să contribuie prin el...