| MMA70598Yf a întrebat:

Detin o proprietate obținută în urma succesiunii intabulata pe numele meu. Proprietatea are bransament la canalizare și contract pe numele surorii mele care deasemeni este și ea proprietar.In urma succesiunii întreaga proprietate a fost împărțită in3 locuințe la aceeași adresă având curte comuna.Sora mea are pus apometru individul la consumul de apa proprie și doresc sa pun și eu un apometru pentru a diferenția consumul de apa. Menționez că la această adresă exista un singur contract. Se poate emite o factura și pe numele meu cu consumul de apa? Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incheie un contract cu firma care furnizeaza apa si apoi montezi un apometru si vei plati separat de sora ta si de cealalta locuinta.