| Mindfulness a întrebat:

Din nou s-au scumpit alimentele? Ieri văzusem 11 lei un salam, până ieri era 10 lei! Salariile sunt o tenta de bullying raportat la cât e de scumpă viața în România! Vom apuca ieftiniri vreodată în acest secol? Vad că de când și-a făcut apariția Covid-19 lumea nu mai e niciodată la fel,și vad numai scumpiri peste scumpiri de nici în USA nu vezi așa ceva ca la noi.
Ce ar trebui sa facem? Mai avem vreo șansă? Sau suntem un popor pierdut? Civilizați vad că nu știm să fim, dar macar sa ne apărăm drepturile!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ieftiniri? Nu. Mă rog nu la modul general. Șansă traiului mai bun e stoparea inflației și creșterea economică pe baza de producere nu de consum. Dar pentru asta e nevoie de guvern și parlament competent.