| nyoentox2002 a întrebat:

Doar saracii urăsc Romania?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti roman nu inteleg cum poti uri Romania.
Inteleg sa urasti anumite persoane, in special pe unii dintyre cei care ne conduc, dar nu intreaga tara.
Si nu doar saracii urasc anumite persoane, sunt destui si dintre ceilalti.

| StoicAnalysis a răspuns:

Frustratii in general.

| Lupică27 a răspuns:

Da, saracii si eu.

| MistarGoGu a răspuns:

Dacă se nășteau prin China sau Coreea de Nord ori alta dictatura dubioasa STIAU sa aprecieze România!
O tara în care încă poți merge liniștit pe strada fără riscul de răpire sau jaf armat!
Saracia este pentru viciosi!
*( bețivi, pacanari, fumători, curvari )!
Un om care se limiteaza la 8 sau 10 clase și nu evoluează profesional și uman NU va ieși veșnic din sărăcie!

| Mindfulness a răspuns:

Cei ce au plecat din cauza politicienilor pentru un trai mai bun, și nu urăsc Romania, urăsc politicienii ce se afla in Romania.
Dar se pot regăsi și cei săraci, dar nu toți au ura, unii în schimb poate.

| suntserios a răspuns (pentru Mindfulness):

Pai de ce urăști politicienii? Sunt aleși se noi. Ar trebui sa urăști poporul că el a ales politicienii.

| 1onur a răspuns:

Trebuie sa fi un om sărac cu sufletul să urăști România.

| Civilizațiiextraterestresuperioare a răspuns:

Cu siguranță nu. România e o țară frumoasă, nu țara ar trebui urâtă ci societatea plină de tâmpiți şi tâmpite.

| Andrei899 a răspuns:

Este posibil ca dintr o frustrare cauzata de incapacitatea propie de a te dezvolta si a obtine un venit mai mare sa incepi sa urasti Romania.

| 2FanMessi2 a răspuns:

Nu țară noastră e de vină! Cei care ne conduc, strica țara noastră. Dar nivelul de trai la noi în tara este foarte jos cu salariile pe care le avem în țara asta.

| suntserios a răspuns (pentru 2FanMessi2):

Pai si pe cei care ne conduc cine i-a ales? Nu tara?
Nu tara a pus stampila 50% pe aia care au stricato 30 ani?