| Marian_Pyryson_1974 a întrebat:

Doresc sa aflu dacă am Carte de munca

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Carte de munca nu mai exista de peste 20 de ani!
Exista CONTRACTE de munca semnate de compania unde lucrezi cat si de angajat si apoi sunt inregistrate la DIRECTIA DE MUNCA din judetul tau, unde se depun statele de plata lunare.
Daca mergi la directia de munca (cu buletinul in mana), ei pot cauta si gasi toate locurile tale de munca legale, evident, ca doar acelea au fost inregistrate legal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur nu ai că nu mai exista.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Carnetele de munca au fost abrogate incepand cu 1.01. 2011, asa ca nu mai are nimeni.
In prezent exista doar contracte individuale de munca, inregistrate in Registrul general de evidenta a salariatilor (Revisal), in format pe hartie si electronic, atat la angajator, cat si la ITM.

| Cipi1212 a răspuns:

Cartea de muncă nu știu dacă mai există. Dacă ai asigurarea medicala ești ok.

| ReddY25 a răspuns:

Nu mai există de mult