| anka a întrebat:

Drept sa va spun eu ma bucur ca am trait si alte vremuri deoarece pot face comparatie. Copiii nostri habar nu au cum a fost in epoca de trista amintire. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Si copiii la randul lor, cand vor devenii parinti vor face comparatia intre ceea ce traiesc acum si ceea ce vor trai atunci.

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Siner nu e bine sa traim din amintiri

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ce parare avem despre ce? Ca ei habar nu au cum a fost in epoca de trista amintire? Pai e bine ca nu au trait pentru ca nu prea se poate face comparatie intre ce a fost atunci si ce e acum.Nu din punctul de vedere ca atunci oameni traiau mai nu stiu cum si acum mai altfel. Dar e aiurea sa compari 2 lucruri rele in esenta.Deci e mai bine asa pentru ei. Legat de noi cei ce am trait si si ce pot spune. asa cum nu stim ce va fi pentru copii nostri peste ani, ne adaptam si noi situatiei.Cum e acum e acum, cum a fost inainte a fost inainte. Daca stagnam in amintiri si comparatii nu ajungem niciunde! E asa cum e, nu conteaza mergem inainte, viitorul conteaza! Si noi il facem pentru noi.Bafta!

| GyeBaek a răspuns:

Pai majoritatea celor care au copii au trait copilaria pe vremurile comuniste.Acum suntem capitaisti si copiii de acum vor zice ca vremurile astia au fost grele, dar voi care ati trait si in comunism si in capitalismn ganditiva unde e mai bine.