| doyna a întrebat:

E adevarat ca in America e inca permisa pedepsirea elevilor de catre profesori, prin bataie?

7 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Aproape totul este posibil in USA. Pana si pedeapsa cu moartea, in unele state.

| anonim a răspuns:

Da, este adevarat, ca de altfel este la fel de adevarat ca in romania este permisa pedepsirea profesorilor de catre elevi(cu bataia).big grinbig grinbig grin

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

In US este permisa in 23 de state iar in EU este interzisa pedepsirea corporala.
http://privateschool.about.com/cs/forteachers/a/beating.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Corporal_punishment

| moonY a răspuns:

Da, inca e permisa..il bati iar el se intoarce cu mitraliera

| GreenSky a răspuns:

In america totul e permis!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as smulge mainile si i le-as indesa-n poponet oricui s-ar atinge de nepotik mea d'apoi de s-ar atinge fizic/verbal de unul din cei 4 copii pe care vreau sa-i am, sigur l-as baga viu intr-o groapa si l-as lasa sa putrezeasca-n ea

| dino a răspuns:

Pedepsele corporale au fost interzise in majoritatea scolilor publice de pe intreg teritoriul SUA, insa este in continuare foarte "populara" in scolile private conservatoare, precum si in scolile de corectie.
De regula se aplica o bataie la fund cu diferite "instrumente" - rigla, nuia, padela.