| AvalohAlyn a întrebat:

E adevarat ca un medic primar are salariul acum de 20000 ron?(aproape 200 milioane)?
Daca e asa, atunci de ce mai asteapta spaga? Nu le ajung?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are niciun medic salariu asta de baza, stai linistit. Si daca ar fi, e vorba de brut nicidecum de banii pe care ii ia in mana. Oricum, coruptia nu tine de cati bani ai, tine de alte lucruri, educatie, personalitate, respect, etica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)))) nu stiu de unde ai scos numerele astea dar e o prostie totala.
Cine ajunge sa castige atat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care se uita la stiri nu au habar de adevar. Fac stiri prin care sa arate ca s-au marit salariile. In schimb stiai ca rezidentii nu mai primesc nicio bursa?

| qest11 a răspuns:

Medicii romani pot sa aiba salar si de 3 ori cat e acum, tot asteapta sa-ti vinzi casa ca macar sa incerce sa te salvezi, ca oricum nu-i pasa de tine. El vrea si mai mult, si mai mult, cat mai mult, de fapt nu e medic, e escroc. Stiu pe cineva cu boala din aia nasoala, il puneau sa-si vanda casa in Romania. S-a dus in Italia, a ramas si cu casa si traieste de atunci, si a trecut 3 ani. E o mentalitate hapsana, lacoma, de calcatori de cadavre. Medicina e o meserie/stiinta frumoasa, si nu trebuie confudata cu o escrocherie, de care unii se folosesc. Ce sa te mai miri de ei, daca taranul roman are in sange ca atunci cand ara pamantul sa intre el un pic cu plugul si pe parcela vecinului, macar un metru, ca poate nu-si da seama ala. Daca tot vorbim de tarani, era unu mai instarit care i-a propus vecinului sa faca un gard k-lumea intre ei pe banii lui, si sa-l darame pe cel vechi. Nu a vrut. Pana la urma l-a facut langa gardul vechi, iar dupa ce l-a terminat, taranul care a fost impotriva a daramat gardul vechi, si uite asa a ramas cu un metru mai mult la gradina. Cam asta e romanul, cam asta suntem noi. Iaca taranul ala care s-a bucurat la 1m de pamant isi trimite copilul sa devina medic, ca sa faca bani, bani multi pentru lauda si respect, ca el a renuntat chiar si la dacie, are ceva adus de afara din vest, si tot el spune ca romanul e prost, ca dacia aia doar a fost facuta si de neamurile lui, dar...hai cu banul in plic, dar nu garantez nimic, ca ma gandesc doar la bani, dar mai vedem noi...