Stefan
| Stefan a întrebat:

E dreptul tau! Ai votat? Eu am votat, este foarta multa lume care îsi exercita acest drept constitutional.

Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Da am votat da nu stiu ce, mai rau sau mai bine...

10 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Ai mei au votat cu Traian Basescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost la sectia de vot la care sunt repartizat si mi-au spus ca ar fi bine sa-mi fac timp pentru pasaport decat sa pun stampila pe unul din acei hoti, oameni sinceri...

| Filip23 a răspuns:

Poate ne dai si o indicatie... un ajutor...

| anad a răspuns:

Ar fi bine sa fie asa! Unde se pierd "foarte si multa "cand in final raman cam 30% din cei cu drept de vot!(Nu asa a fost la alte votari?)

| crizantema a răspuns:

Nu, nu-mi gasesc actele...pana diseara mai e timpblushing

| mihaa a răspuns:

Merg la vot, il votez pe basescu dar m-a dezamagit, nu prea am incredere in el, imi place de caracterul lui, spune lucrurile pe fata, dar ce au promis partidul Pdl, nu sa tinut deloc de promisiunii din contra, au uitat si ma refer la cresterea alocatie la 80 ron pentru copil, trebuia sa intre in vigoare la 1 iunie si acum in 20 luna asta, trebuia sa intre o lege la care se reducea din taxe si se ieftinea alimentele, carnea, oua, lapte paine ca 30/100 lucrurii care nu sau intamplat deoarece nu sunt banii la buget si ma mai suparat ca zilele libere la medicii, profesorii,, nu am incredere deloc in el basescu, m-a dezamagit, imi place de el din 96, cand a fost ministru al transporturilor, l-am admirat ca persoana dar acum a luat unele decizii gresite, mai ales pe criza, pacat

regis
| regis a răspuns:

Am votat. Degeaba, dar am votat. In acelasi timp ii inteleg si pe cei care si-au exercitat dreptul constitutional de a nu vota.

| elenahd a răspuns:

Da, am votat deoarece mi se pare normal si fires sa-mi exercit acest drept constitutional.Marea problema este ca nu constientizeaza toata lumea care are drept de vot. Draga Stefan dupa cum m-am obisnuit deja, cu sarcasmul tau subtil, sunt convinsa ca ai uitat intentionat ghilimelele de rigoare care necesitau pentru expresia citez:"este foarte multa lume care isi exercita acest drept constitutional" deoarece in ziua de azi mai voteaza doar oamenii in varsta iar tinerii sunt in minoritate pe ei i-a prins mult mai repede indiferenta si pasivitatea deoarece trebuie sa mearga in strainatate si sa suporte toate nemerniciilor celor de dincolo deoarece in Romania slabe sanse sa poata sa-si faureasca un viitor.

| diana_3248 a răspuns:

Nu am drept de vot.Desi mi-as fi dorit sa pot sa votezhappy

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Iti raspund printr-o afirmatie ce-i apartine lui William E. Simon: "Politicienii prosti sunt trimisi la Washington, de catre oamenii care nu voteaza". Asa ca... da, am votat si voi vota in continuare.