| PieptulPuiului a întrebat:

E greu procesul de a schimba numele unei firme?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Procesul de schimbare nu este greu deloc, greu este dupa aceea.
Hotararea adunarii generale a actionarilor/asociatilor se conseamneaza intr-un act aditional si apoi acesta se depune la Registrul Comertului din judetul tau.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu.
Se depune un act aditional la Registrul Comertului.

Partea mai grea este dupa, ca si la schimbarea numelui la casatorie: trebuie totii instiintati de schimbarea numelui firmei (autoritatile si mai ales partenerii, furnizorii si clientii).