| StrongHeart a întrebat:

E normal sa platesc taxa de admitere la o facultate, sa nu trimit nici un dosar dintr-un motiv anume, apoi sa ma razgandesc in privinta facultatii si sa cer sa imi returneze taxa din moment ce nu m-am folosit de serviciile lor si conducerea facultatii sa imi refuze acest lucru?
Nu e mare lucru, nu sunt multi bani, dar ca principiu. Inteleg ca au in metodologia admiterii aceasta "regula", ceea ce nu e valabil la alte facultati, dar e moral?

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nicăieri nu ți se returnează taxa.

| Catrice a răspuns:

Și eu care credeam ca scrie în regulament ca taxa de înscriere e nereturnabila...

| poreclaciupercutademica a răspuns:

Pai, daca stai sa te gandesti, ei s-au pregatit pentru tine imediat cum ai platit acea taxa. tu, daca nu ai beneficiat, ce vina au ei? ca si cum te-ar plati pe tine sa faci un tort, dar cumparatorul nu mai vrea sa il ia si cere si banii inapoi. cum ti se pare?

| Frank51 a răspuns:

Se specifică, taxa de admitere nu se returnează.