| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Este adevarat ce scrie pe wikileaks.ro? Adica, cat la suta e adevarat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus gradul de adevar. Ar trebui sa fie in totul adevarat, avand in vedere ca se publica documente oficiale, numai ca, din cat am citit, multe consemneaza barfe, asa ca s-ar putea ca unele sa nu fie reale. Numai bine!

| ndc a răspuns:

O sa presupun ca ai vrut sa zici wikileaks.org, nu wikileaks.ro.
Wikileaks nu face decat sa publice documente confidentiale in posesia carora intra. Da, e de obicei ilegal, dar e unul dintre acele lucruri ilegale care e pentru o cauza buna (in cazul asta, pentru ca *tu*, ca un biet cetatean, sa stii ce fac guvernele pe la spatele tau).
Cat despre gradul de adevar, eu zic ca e destul de mare. Sunt documente pe care guvernele le considera confidentiale, pana la urma.