| Razvan1514 a întrebat:

Este buna cartea de cod rutier 2012?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este tocmai buna, avand in vedere ca OUG 195/2002 (Codul rutier), rep. in 2006, a mai fost modificata si completata, din 2012 si pana in prezent, de nu mai putin de 20 de ori.

| dannyel86 a răspuns:

Ca si celelalte Coduri in vigoare, Codul Rutier se actualizeaza periodic, iar atunci cand sustii examene care necesita articole din lege, e recomandat ca informatia sa fie la zi.
Dintr- o carte din 2012 poti invata bazele regimului de circulatie, dar, ca sa fii sigur ca esti admis dupa verificarea de la sala, ai nevoie de informatii actualizate la zi.

| Zuzu1991 a răspuns:

Incearca asta:
https://www.scoalarutiera.ro/
si uita de restul... am inteles ca e cea mai completa solutie de scoala auto si e actualizata continuu