| IdkOfelia a întrebat:

Este cineva care are Settle in Anglia(Uk)? As avea o intrebare legata de pre settle si anume daca se poate taia in timpul sederii in Uk daca matusa mea suna la ambasada. Deoarece imi tot zice ca imi va taia pre-settle si ma trimite inapoi.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ea te-a primit in locuinta ei (pre settle este ca si "flotant"-ul la noi), atunci are posibilitatea.
Doar settle este domiciliul stabil, de resedinta.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti declarata si sponsorizata de ea, categoric te poate raporta si ti se ridica dreptul de sedere in UK.